Kalkulator VAT - obliczanie wartości netto / brutto

Kalkulator podatku VAT służy do obliczania wartości netto lub brutto.

PLN

* Otrzymane wyniki mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą być stosowane do celów rozliczeń pomiędzy pracodawcami a pracownikami

Sprawdź poprawność: PESEL, REGON, NRB (numer rachunku bankowego),

Jeśli prowadzimy własną działalność, na co dzień mamy do czynienia z fakturami. Zarówno gdy kupujemy towar, jak i sprzedajemy. Biorąc udział w transakcjach sprzedaży i zakupu, powinniśmy sprawnie poruszać się pomiędzy wartościami netto i brutto. Tą możliwość dają kalkulatory wartości netto/ brutto.

Kalkulator jest skonstruowany tak, że daje nam możliwość wpisania zarówno wartości netto, jak i brutto. Dodatkowo mamy możliwość wyboru odpowiedniej stawki VAT. W odpowiednim okienku wpisujemy wartość, którą chcemy wyliczyć. Następnie określamy, czy jest to wartość netto, czy brutto. Jeśli wpiszemy, że jest to wartość brutto, wówczas kalkulator policzy nam wartość netto. Jeśli natomiast napiszemy, że jest to wartość netto, otrzymany wynik liczenia będzie wartością brutto. Ważny jest wybór właściwej stawki VAT, gdyż warunkuje to poprawność wyniku, który otrzymamy.

Kalkulator netto/ brutto to szybki sposób na obliczenie potrzebnych nam wartości. Działa szybko i niezawodnie, a co najważniejsze jest darmowy.