Opłaty notarialne

Kalkulator pozwala samodzielnie obliczyć opłaty, jakie należy ponieść kupując nieruchomość.

%
Oblicz: Wysokość odsetek kredytu

Zakup nieruchomości to wielkie wydarzenie. Kiedy już zdecydujemy się na zakup konkretnego mieszkania, czeka nas jeszcze gąszcz opłat i formalności. Kalkulatory opłat notarialnych pozwolą nam na szybkie sprawdzenie kwoty potrzebnej do przeprowadzenia wszystkich formalności.

Kalkulator jest dość rozbudowany, lecz jego użycie jest stosunkowo łatwe. Pierwszym etapem przeprowadzenia kalkulacji jest wybór, czy kupujemy nieruchomość, czy mieszkanie spółdzielcze - własnościowe. Następnie należny zaznaczyć, czy jest to nieruchomość z księgą wieczystą, czy też nie. Poniżej podajemy wartość kupowanej nieruchomości. W formularzu wpisujemy także wielkość prowizji agencji nieruchomości, w której kupujemy mieszkanie. Prowizja jest wyliczana procentowo, od wartości nieruchomości. Na koniec zaznaczamy, czy występuje 2% podatek od czynności cywilno-prawnych.

Po kliknięciu na polecenia Oblicz, otrzymujemy sumę wartości opłat za nieruchomość, którą chcemy nabyć. Poniżej znajduje się interpretacja wyniku z podziałem na wszystkie koszta składowe.