Kalkulator odsetek ustawowych

Kalkulator odsetek ustawowych umożliwia wyliczanie odsetek w ustawowej wysokości w przypadku opóźnień w regulowaniu zobowiązań zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego.

PLN
Oblicz: Opłaty prolongacyjne

Co to są odsetki ustawowe?

Odsetki ustawowe to takie odsetki, które musimy zapłacić po zakupie danego towaru na raty, jeżeli spóźniliśmy się z zapłaceniem jednej z takich rat. Aby obliczyć, ile będziemy musieli dodatkowo zapłacić za zwłokę, możemy posłużyć się starą metodą kartki i długopisu, wykorzystać tradycyjne kalkulatory, albo skorzystać z pomocy urządzenia zwanego kalkulator odsetek ustawowych.

Na czym polega działanie kalkulatora odsetek ustawowych?

W głównym polu wpisujemy kwotę zobowiązania, czyli sumę, jaką zobowiązaliśmy się zapłacić. W polu poniżej wpisujemy termin zapłaty, ustalony przy podpisywaniu tegoż zobowiązania, a poniżej wybieramy termin, w którym faktycznie je zapłaciliśmy. Potem wystarczy już tylko kliknąć na przycisk mówiący „Oblicz” i dzięki temu wiemy, o jakiej wysokości odsetkach będzie mowa przy zapłacie danej raty.

Jest to metoda bardzo szybka i bardzo prosta, dzięki czemu nikt już nie będzie miał problemu z obliczaniem odsetek ustawowych, a przy okazji zaoszczędzi co nieco czasu, który normalnie spędziłby na liczeniu tychże.