Kalkulator kredytowy (kalkulator odsetek od kredytu)

Dzięki naszemu kalkulatorowi kredytowemu (kalkulator odsetek) podając takie informacje jak: wysokość kredytu, poziom oprocentowania nominalnego, okres na jaki kredyt został zaciągnięty, rodzaj rat kredytowych możemy szybko obliczyć wysokość poszczególnych rat.

PLN
%
Oblicz: Wysokość odsetek lokaty, Rzeczywista stopa procentowa

Co to jest kredyt?

Kredyt, czy też inaczej kredyt bankowy, to po prostu pożyczenie pieniędzy od banku – czy to na jakiś zakup, czy na remont mieszkania, czy może też na jeszcze coś zupełnie innego. Taki kredyt to umowa pisemna pomiędzy bankiem, a tym, który tą umowę podpisuje i pożycza pieniądze, czyli po prostu kredytobiorcą. Może być on zawarty czy to w oddziale banku, czy też po prostu poprzez Internet. Nie jest on jednak darmowy, to znaczy musimy oddać bankowi nie tylko pożyczone przez nas pieniądze, ale niejako zapłacić mu za to, że nam je pożyczył, czyli spłacić wymagane odsetki od tegoż kredytu.

Do czego służy kalkulator wysokości odsetek kredytu?

Kalkulator wysokości odsetek kredytu służy do tego, do czego służą i inne kalkulatory, czyli pomaga nam coś obliczyć. Tu możemy dowiedzieć się, jak wysokie będą nasze raty, jeżeli dodamy do nich wspomniane wyżej odsetki właśnie. Wystarczy tylko wprowadzić kilka danych, jak w tym przypadku kwotę obrazującą wysokość kredytu, do tego oprocentowanie, na jaki tenże kredyt został zaciągnięty, poza tym ilość rat, jaką będziemy musieli zapłacić i informację, czy są one stałe, czy też nie. Potem już tylko klikamy na przycisk „Oblicz” i to już wszystko.